Dzięki temu odniesiesz sukces i zobaczysz rezultaty, na które ciężko pracowałeś

Dzięki temu odniesiesz sukces i zobaczysz rezultaty, na które ciężko pracowałeś

Chociaż wiele z nich może być podobnych, często mają różną liczbę kalorii, plany posiłków i różne zaplanowane godziny posiłków. Chociaż szczegóły są różne https://sexgod-me-gummies-official.top/ , wszystkie mają ten sam cel: spożywaj mniej kalorii niż zużywasz każdego dnia.

Jedząc mniej kalorii, organizm w naturalny sposób wykorzystuje zmagazynowaną lub nadmiarową tkankę tłuszczową, wodę i inne tkanki (takie jak beztłuszczowe mięśnie), aby zrekompensować deficyt kalorii, co często skutkuje utratą wagi.

Dieta niskokaloryczna vs dieta bardzo niskokaloryczna

Należy zauważyć, że istnieje wyraźna różnica pomiędzy dietą niskokaloryczną a dietą bardzo niskokaloryczną.

Dieta bardzo niskokaloryczna to plan diety nadzorowany klinicznie, w którym spożywa się 500–800 kalorii dziennie. Diety bardzo niskokaloryczne są czasami rozważane w przypadku osób poważnie otyłych, które leczą cukrzycę lub przygotowują się do poważnej operacji lub przygotowują się do leczenia niepłodności.

Chociaż dieta ta nie jest zazwyczaj pierwszą opcją w walce z otyłością, może być bardzo skuteczna na krótką metę, jeśli jest to wskazane ze względów medycznych i pod nadzorem. Prosimy jednak nie stosować diet bardzo niskokalorycznych bez nadzoru lekarza, ponieważ diety te mogą powodować długotrwałe zmiany/zaburzenia metaboliczne.

Dieta niskokaloryczna to plan diety obejmujący spożywanie od 1000 do 1700 kalorii dziennie, w zależności od poziomu aktywności. Dietę tę stosuje się przede wszystkim w celu stałej utraty wagi i nie jest ona (zwykle) nadzorowana przez lekarza. Oto rodzaje diet, na których skupimy się w tym artykule.

Dieta niskokaloryczna – zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwo:

Potencjalne zagrożenia dla zdrowia są zwykle związane z byciem zbyt aktywnym bez spożywania wystarczającej ilości kalorii. Aby tego uniknąć, słuchaj swojego ciała i jedz, gdy poczujesz zawroty głowy, mdłości, osłabienie lub wyczerpanie. Niektóre napady głodu i zmiany energii mogą być typowymi skutkami ubocznymi przejścia na dietę niskokaloryczną. Nie chcesz jednak zachorować, więc w razie wątpliwości zjedz zdrową przekąskę.

Diety niskokaloryczne, jeśli są dokładnie przestrzegane i najlepiej pod okiem profesjonalisty, są uważane za bezpieczne dla większości ludzi. Specjaliści, tacy jak lekarz, dietetyk czy dietetyk, mogą pomóc Ci zapewnić odpowiednią równowagę składników odżywczych i kalorii, dzięki czemu będziesz zdrowy i bezpieczny.

Należy również pamiętać, że ograniczenia kalorii nie należy rozważać u osób, które cierpiały lub mogły cierpieć na zaburzenia odżywiania. Jeśli podejrzewasz, że możesz cierpieć na zaburzenia odżywiania, zwróć się o pomoc lekarską i nie wprowadzaj żadnych poważnych zmian w diecie bez wsparcia przeszkolonego specjalisty.

7 sposobów na skuteczną dietę niskokaloryczną

Oto lista 7 rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić sobie sukces podczas wdrażania diety niskokalorycznej. I pamiętaj, że niektóre z tych kroków będą wymagały czasu i nie ma w tym nic złego!

1. Przygotowanie jest kluczowe

Obniżenie dziennego spożycia kalorii może okazać się trudne, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Będziesz musiał nauczyć się mierzyć żywność, śledzić wartość kaloryczną i spożycie tej żywności oraz odróżniać żywność niskokaloryczną od wysokokalorycznej. Nauka korzystania z aplikacji do śledzenia żywności, zakup wagi kuchennej i korzystanie z innych przydatnych narzędzi przygotuje Cię do zmiany stylu życia, którą rozpoczynasz, rozpoczynając dietę niskokaloryczną. To nie jest rodzaj diety, na którą możesz wskoczyć! Najbardziej udane wyniki na diecie niskokalorycznej znajdują odzwierciedlenie w tym, jak dobrze jesteś przygotowany. Jeśli masz pytania, możesz zwrócić się o pomoc do swojego lekarza lub lokalnego dietetyka lub dietetyka.

Oto niektóre narzędzia, które pomogą Ci odnieść sukces na diecie niskokalorycznej:

  • Waga kuchenna.
  • Miarki i łyżki.
  • Pojemniki do planowania posiłków dowolnej wielkości (najlepiej szklane).
  • Narzędzie do śledzenia kalorii i jedzenia, dzięki któremu będziesz mieć pewność, że nie tylko utrzymujesz odpowiednią ilość kalorii, ale także, że spożywasz odpowiednią ilość składników odżywczych! Twoim celem jest obniżenie kalorii, a NIE ważnych składników odżywczych, takich jak witaminy, minerały i błonnik.
  • Kalendarz z przypomnieniami wyznaczającymi określone godziny przygotowywania posiłków, śledzenia i przemieszczania się sprawi, że będziesz trzymać się planu.

2. Pacjenci odczuwający dyskomfort

To prawdopodobnie jedna z najtrudniejszych rzeczy do pokonania przy przejściu na dietę niskokaloryczną. Kiedy zjesz mniej niż zużywasz na co dzień, poczujesz głód, a może nawet będziesz mieć zły humor. Twoje ciało uczy się funkcjonować, zużywając mniej kalorii, co może skutkować napadami głodu, dyskomfortem trawiennym, zmianami nastroju, zmianami snu, a nawet objawami detoksykacji (takimi jak ból głowy i zmęczenie w przypadku ograniczenia pokarmów o wysokiej zawartości cukru lub tłuszczu). Aklimatyzujesz się także w nowej relacji z jedzeniem, co wymaga czasu. Cierpliwość jest kluczowa, gdy przechodzisz od rzeczy, do których jesteś przyzwyczajony, do rzeczy, które są nowe i nieco niewygodne. Pamiętaj, skuteczna, zdrowa, niskokaloryczna dieta to maraton, a nie sprint, dlatego przygotuj się i bądź cierpliwy!

3. Zacznij od małych rzeczy

Ponieważ dieta niskokaloryczna może obejmować wiele zmian w zachowaniu i stylu życia, nie bój się zacząć od małych rzeczy. Zacznij od pobrania aplikacji śledzącej i nauczenia się, jak z niej korzystać. Sprawdź więc siebie, śledząc dzień posiłków, a następnie trzy dni z rzędu, zanim spróbujesz to robić przez cały tydzień. Po opanowaniu nowej aplikacji możesz spróbować swoich sił w planowaniu posiłków. Następnie powoli rozwijaj swój zestaw umiejętności, aby wspierać nową zmianę diety. Dzięki temu odniesiesz sukces i zobaczysz rezultaty, na które ciężko pracowałeś. Małe zmiany wprowadzane z czasem często dają lepsze rezultaty.

4. Wielkość porcji ma znaczenie

Używanie mniejszych talerzy i mniejszych przyborów kuchennych często pomaga kontrolować wielkość porcji, dzięki czemu jedzenie mniejszych ilości w ciągu dnia staje się łatwiejsze. Kiedy jesz bezpośrednio z pojemnika, opakowania lub torebki, nie masz tak naprawdę poczucia, ile zjadasz, co ułatwia przejadanie się, nawet o tym nie wiedząc. Badanie opublikowane przez Narodowy Instytut Zdrowia wykazało, że „ludzie stale spożywają więcej jedzenia i napojów, gdy oferuje się je w dużych porcjach, opakowaniach lub zastawie stołowej, niż w przypadku małych porcji”. To nasza ludzka skłonność do jedzenia więcej, gdy jest więcej. Widząc jedzenie na talerzu, wiesz, jakie porcje i ile zjadasz. Dobierając porcje jedzenia i używając mniejszego talerza lub miski, nastawiasz się na sukces.

5. Ruszaj się

Badania wielokrotnie wykazały, że sama dieta nie jest doskonałym wskaźnikiem zdrowia. Codziennie musisz ruszać się! Udowodniono, że ćwiczenia, ruch i aktywny tryb życia znacznie zwiększają utratę wagi w perspektywie krótko- i długoterminowej. W czasopiśmie Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics opublikowano badanie, które wykazało, że sama dieta lub ćwiczenia nie były tak skuteczne, jak programy łączące te dwa elementy. Odkryli, że „długoterminowa utrata masy ciała zwiększa się, gdy łączy się dietę i aktywność fizyczną”, więc jeśli poświęcasz czas i energię na przygotowanie się do diety niskokalorycznej, pamiętaj o uwzględnieniu w swoim planie odpowiedniego ruchu. Dieta niskokaloryczna to nie czas na rozpoczęcie treningów pod maraton czy podnoszenie ciężarów; będziesz potrzebować więcej kalorii, niż określono w tej diecie, aby odnieść sukces przy tego rodzaju intensywnej aktywności. Zamiast tego zdecyduj się na spacery, jogę lub zajęcia, które pomogą Ci poczuć się pobudzonym, a nie wyczerpanym. Zawsze pamiętaj o dopasowaniu aktywności do zużycia energii!

6. Czytaj etykiety

Utrwalanie nawyku czytania etykiet to umiejętność, która może pomóc Ci przez całe życie – nie tylko przy rozważaniu diety niskokalorycznej. Nauka czytania etykiet żywności pozwala na dokonywanie lepszych wyborów żywieniowych. Na przykład możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że to, co myślałeś jako pojedynczą porcję, to w rzeczywistości 2 lub 3! Poznanie wielkości porcji i zawartości jedzenia pozwala podejmować bardziej świadome decyzje podczas zakupów i gotowania w domu. Dzięki temu nauka śledzenia żywności jest znacznie łatwiejsza i dokładniejsza. To prawda, co mówią; jesteś tym, co jesz, więc zapoznaj się z tym, co dokładnie znajduje się w twoim jedzeniu i jak może to wpłynąć zarówno na spożycie kalorii, jak i ogólny stan zdrowia.

7. Zamień produkty wysokokaloryczne

Zastąpienie lub usunięcie nawet najmniejszych rzeczy, które robisz codziennie, może mieć duże znaczenie. Na przykład, jeśli zamienisz poranną latte na czarną kawę z mlekiem migdałowym, zaoszczędzisz około 200 kalorii dziennie. Po tygodniu udało Ci się uniknąć spożycia 1400 kalorii na diecie niskokalorycznej, co stanowi prawie cały dzień! Z pewnej perspektywy jeden funt tłuszczu = 3500 kalorii. Teraz wyobraź sobie, że zamieniasz napój gazowany podczas lunchu, kawałek cukierka po południu lub miskę lodów po obiedzie na coś mniej kalorycznego. Same one będą miały duży wpływ na Twoje spożycie kalorii i szybciej zauważysz duże zmiany.

Utrzymanie wagi

Należy pamiętać, że diety niskokaloryczne charakteryzują się wysokim stopniem odzyskiwania wagi, co oznacza, że ​​osoby, które utraciły wagę na diecie niskokalorycznej, często z czasem odzyskują tę wagę. Przypisuje się to głównie połączeniu biologii i psychologii. Co to znaczy? Cóż, im więcej badamy wagę, otyłość i utratę wagi, badacze odkrywają, że jest to temat bardzo wieloaspektowy.

Ponadto próg plateau utraty wagi, metabolizm, hormony jelitowe i inne czynniki biologiczne zmieniają się w czasie. Badanie opublikowane w czasopiśmie Nutrition & Metabolism wykazało, że sposób, w jaki organizm wykorzystuje kalorie, faktycznie dostosowuje się z biegiem czasu, co sprawia, że ​​długoterminowa dieta niskokaloryczna jest bardzo trudna do utrzymania, ponieważ waga często wraca do normy (zwłaszcza jeśli dieta powraca do normalne spożycie kalorii).

Stare przekonanie, że „kalorie przyjęte – kalorie utracone = utrata masy ciała” zostaje obalone, ponieważ badania pokazują, że chodzi o coś więcej niż same kalorie. Twój stosunek do jedzenia, długotrwałe nawyki żywieniowe, preferencje i wybory żywieniowe, a także obraz ciała i inne czynniki związane ze stylem życia (ruch, stres, nawodnienie itp.) to WSZYSTKIE aspekty utraty wagi, szczególnie długoterminowej. . Badanie opublikowane w Perspective on Psychological Science wykazało, że „każde skuteczne podejście do kontrolowania masy ciała wymaga szerszego i długoterminowego podejścia niż badanie samego spożycia kalorii”.

Diety niskokaloryczne mogą być pomocnym sposobem na rozpoczęcie procesu odchudzania. Warto jednak rozważyć bardziej wieloaspektowe podejście do celów związanych z utratą wagi i zdrowiem, aby uzyskać lepsze, długoterminowe rezultaty.

Contents