Chan School of Public Health, uvedla během pátečního hovoru s médii.

Chan School of Public Health, uvedla během pátečního hovoru s médii.

Nová studie z Izraele, publikovaná jako dopis v časopise The Lancet , zjistila, že zdravotníci, kteří dostali jednu injekci, měli o 75 % nižší pravděpodobnost, že onemocní COVID během 15–28 dnů po injekci, než jejich neočkovaní vrstevníci. Všichni dostali druhý výstřel v tomto časovém období.

„Naše údaje ukazují podstatné brzké snížení infekce SARS-CoV-2 a výskyt symptomatického COVID-19 po podání první dávky vakcíny,“ uzavřel dopis. "Včasné snížení míry COVID-19 poskytuje podporu pro odložení druhé dávky v zemích, které čelí nedostatku vakcín a omezeným zdrojům, aby bylo umožněno vyšší pokrytí populace jednou dávkou."

V e-mailové výměně jeden z autorů, Dr. Eyal Leshem, ředitel Centra pro cestovní medicínu a tropické nemoci v Sheba Medical Center, uvedl, že jejich údaje o 9 100 zdravotnických zaměstnancích nejsou užitečné pro určení toho, jakou imunitu mohou poskytnout. jediný výstřel. "V Izraeli většina lidí dostala dvě dávky, takže je nepravděpodobné, že by tato data pocházela odtud," řekl.

Obecně platí, že druhé očkování posiluje imunitní odpověď a prodlužuje trvání ochrany.

„Někde tam byla vakcína přehnaně slíbená“: Jak se proces očkování proti COVID-19 stal chaotickým a matoucím

"Imunitní odpověď může být dokonce lepší po určité prodlevě, což umožní posilovací injekci pro posílení a rozšíření imunitní reakce," řekl Barry Bloom, imunolog z Harvard TH Chan School of Public Health, během pátečního hovoru s médii.

Při prvním výstřelu tělo vytvoří směs různých protilátek, řekl Bloom. Přeočkování rozšiřuje jak počet těchto protilátek, tak jejich rozsah, což pravděpodobně činí vakcínu účinnější proti různým virovým variantám.

To je obzvláště důležité, řekl Bloom, v době, kdy čelíme mnoha variantám původního viru SARS-CoV-2, který způsobuje COVID-19.

Zvýšení počtu protilátek a jejich trvání může být klíčové v době, kdy se ukázalo, že varianta z Jižní Afriky snižuje účinnost některých vakcín.

"Boostery zvyšují množství (protilátek), což prodlužuje dobu trvání, a dokonce i pro variantu by do určité míry zvýšila schopnost vázat se a neutralizovat," řekl Bloom. "Takže vzdát se druhého výstřelu podle mého názoru vystavuje lidi riziku."

Zkušební studie společností Pfizer a BioNTech pro 44 000 lidí, aby zjistila účinnost jejich vakcíny, požadovala dvě injekce s odstupem 21 dní – relativně krátká mezera navržená tak, aby urychlila testování a dostala vakcínu na veřejnost dříve. Zpočátku existovaly obavy, že krátká mezera by mohla omezit účinnost vakcíny, ale 95% účinnost ukázaná ve studii tyto obavy uklidnila.

Jakoukoli změnu dávkovacího schématu by musel formálně schválit americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv.

U některých vakcín se zdá, že delší interval mezi očkováním zlepšuje účinnost. Například vakcína AstraZeneca-Oxford COVID-19 se zdá být účinnější, pokud jsou injekce rozmístěny po třech měsících namísto šesti týdnů, podle jiné studie Lancet zveřejněné v pátek .

V této studii vědci sledovali počet potvrzených symptomatických případů COVID-19 v kontrolní skupině oproti očkované skupině, ke kterým došlo více než 14 dní po druhé dávce.

Andy Slavitt, hlavní poradce Bílého domu pro reakci na COVID-19, na stejné páteční tiskové konferenci jako Fauci, uvedl, že vládní vědci sledují studie, jako je ta z Izraele.

Neočekávají ale, že by změnili vládní politiku na základě jediné studie

"Doporučení od FDA jsou dvě dávky, stejně jako vždy," řekl Slavitt. "Je důležité, aby lidé pochopili, že se nenecháme přesvědčit jednou studií, která náhodou zaujme titulky."

V jiném výzkumu z Izraele tento týden národní databáze naznačuje, že vakcíny COVID-19 kromě symptomatického onemocnění chrání před přenosem viru.

Aby se ušetřil čas a byly vakcíny k dispozici rychleji, studie se zaměřily na to, zda vakcíny omezují symptomatická onemocnění. Nezkoumali konkrétně, zda vakcíny brání lidem v přenosu viru, i když se u nich nevyvinou příznaky.

Některé vakcíny zabraňují přenosu i závažnému onemocnění, zatímco jiné nikoli, takže je to otevřená otázka. Vakcíny, které blokují přenos, pomáhají snižovat onemocnění rychleji než ty, které tak nečiní, a mohly by přinést rychlejší konec pandemie.

Kontaktujte Karen Weintraub na kweintraub@usatoday.

Pokrytí zdraví a bezpečnosti pacientů v USA TODAY je částečně možné díky grantu Masimo Foundation for Ethics, Innovation and Competition in Healthcare. Nadace Masimo neposkytuje redakční příspěvky.

Společnost Johnson & Johnson ve čtvrtek předložila dokumentaci požadující, aby americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv povolil její vakcínu proti COVID-19 pro použití u dospělých.

FDA později večer oznámila, že její poradní výbor se sejde 26. února, aby projednal žádost. Očekává se, že agentura povolí vakcínu během několika dnů od tohoto setkání, čímž se stane třetí dostupnou pro americkou veřejnost.

Společnost J&J minulý týden oznámila, že její vakcína byla ve studii v USA 72% účinná, ačkoli u lidí v Latinské Americe a Jižní Africe byla méně účinná, čímž se celková účinnost snížila na 66%.

To je srovnatelné s loňským zjištěním, že vakcíny od společností Pfizer-BioNTech a Moderna, že jejich vakcíny by byly účinné z více než 94 %.

Federální úředníci však uvedli, že testy nejsou přímo srovnatelné, protože byly prováděny v různých bodech pandemie COVID-19.

Bezpečnost držení vakcín: Prvních 22 milionů Američanů bylo očkováno proti COVID-19 a počáteční bezpečnostní údaje ukazují, že vše jde dobře, říká CDC

Je možné, že vakcína od J&J by prokázala stejnou účinnost, kdyby její test byl proveden loni v létě a na podzim jako ostatní dvě. Nyní existuje několik různých variant viru, který způsobuje COVID-19, což může oslabit účinnost vakcíny.

Přesto ředitel NIH Dr. Francis Collins a přední americký odborník na infekční choroby Dr. Anthony Fauci minulý týden řekli, že vakcína J&J poskytne hluboký přínos v boji proti pandemii.

Vakcína J&J má být dodávána jako jedna dávka, ačkoli společnost provádí samostatnou zkoušku, aby zjistila, zda se vyplatí druhá dávka.

Vakcínu lze také skladovat při teplotách v chladničce, takže bude snazší distribuovat než vakcíny Pfizer-BioNTech a Moderna, přičemž obě musí být většinu času uchovávány zmrazené.

Zdá se, že všechny vakcíny chrání před závažným onemocněním a zabraňují úmrtím na COVID-19.

"Dnešní podání žádosti o povolení k nouzovému použití naší zkoumané jednorázové vakcíny COVID-19 je zásadním krokem ke snížení zátěže nemocí pro lidi na celém světě a ukončení pandemie," řekl Dr. Paul Stoffels, hlavní vědecký ředitel J&J. připravené prohlášení.

Analýza: Co se pokazilo s distribucí vakcíny COVID-19 a jak to pošpinilo „zázrak“

V loňském roce federální vláda utratila 1 miliardu dolarů na předprodej 100 milionů dávek vakcíny J&J, kromě téměř 500 milionů dolarů na pomoc při vývoji vakcíny. Vláda má také opci na nákup dostatečných dávek k očkování dalších 300 milionů lidí.

Vzhledem k tomu, že vakcína J&J vyžaduje pouze jednu injekci namísto dvou požadovaných u ostatních dvou registrovaných vakcín, budou lidé považováni za chráněné do dvou týdnů od obdržení injekce.

Není jasné, zda si lidé budou moci vybrat, jakou vakcínu dostanou, nebo zda budou různé vakcíny upřednostňovány pro různé skupiny.

Někteří navrhli, že by mohlo mít smysl pokračovat v očkování starších, zranitelnějších lidí vakcínami Pfizer-BioNTech a Moderna, které prokázaly 94% účinnost, a vyhradit vakcínu J&J pro lidi s nižším rizikem COVID-19.

Poradní výbor Centra pro kontrolu a prevenci nemocí by vydal jakékoli takové maasalong-official.top doporučení k použití před schválením nejnovější vakcíny.

Existují dvě další kandidátské vakcíny, které by mohly být dostupné v nadcházejících měsících.

Jeden z AstraZeneca a Oxfordské univerzity dokončil rozsáhlou studii ve Spojených státech a očekává se, že data o účinnosti budou k dispozici koncem tohoto měsíce nebo začátkem příštího, s povolením pravděpodobně příští měsíc. V dřívějších studiích v jiných zemích byly údaje o účinnosti zkresleny rozdíly v dávkování, ale zdálo se, že je celkově účinný asi z 60 %.

Biotechnologická společnost Novavax se sídlem v Gaithersburgu v Marylandu v současné době přijímá nábor pro rozsáhlou studii ve Spojených státech. Do minulého týdne přijala 13 000 lidí z požadovaných 30 000.

Tato vakcína byla ve studii ve Spojeném království prokázána jako 90% účinná, i když pouze 50% účinná v Jižní Africe, kde se uchytila ​​varianta a kde vysoká míra imunokompromitovaných HIV také účinnost snižovala.

Jak vakcína AstraZeneca-Oxford, tak vakcína od Novavaxu se mají podávat ve dvou dávkách a obě mohou být skladovány v ledničkách, takže distribuce je relativně snadná.

Kontaktujte Karen Weintraub na kweintraub@usatoday.com.

Pokrytí zdraví a bezpečnosti pacientů v USA TODAY je částečně možné díky grantu Masimo Foundation for Ethics, Innovation and Competition in Healthcare. Nadace Masimo neposkytuje redakční příspěvky.

Bidenova administrativa slíbila, že 20. září bude moci každý, kdo bude chtít třetí dávku vakcíny COVID-19, dostat jednu, pokud bude alespoň osm měsíců po druhém očkování.

Ale dotáhnout to může být náročné a odborníci vznesli otázky, zda je to vůbec dobrý nápad.

Anthony Fauci, hlavní lékařský poradce Bidena, v neděli řekl CBS "Face the Nation ", že posilovací dávky pro Američany, kteří dostali dvoudávkovou vakcínu Moderna, nemusí být k tomuto datu připravena.

"Doufali jsme, že… oba produkty, Moderna a Pfizer, budou uvedeny na trh v týdnu od 20. dne. Je možné, že budeme mít k dispozici pouze jeden z nich, ale druhý bude pravděpodobně následovat brzy poté," Fauci řekl CBS.

Při oznámení tohoto kroku minulý měsíc Biden řekl, že chce dát čas systému zdravotní péče, aby se připravil na dodání třetí dávky tolika ze 175 milionů plně očkovaných Američanů , kolik je chce.

Vláda nakoupila dostatek vakcíny, aby mohla dávky poskytnout zdarma veřejnosti, uvedla administrativa.

Lidé s oslabeným imunitním systémem, kteří pravděpodobně nedostali ochranu od svých prvních dvou dávek, mohou od poloviny srpna dostat třetí injekci.

Údaje z USA a dalších zemí naznačují, že ochrana z prvních dvou injekcí může slábnout a nejlepší způsob, jak posílit imunitu, je třetí injekce asi osm měsíců po prvních dvou, uvedla ředitelka Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Rochelle Walensky v minulém prohlášení. Měsíc.

Goodman a další členové COVAT nebo týmu pro analýzu vakcín COVID-19 minulý týden během hovoru s reportéry uvedli, že mají obavy, že administrativa postupuje příliš rychle a nepřemýšlí dostatečně strategicky o tom, jak bojovat proti COVID-19.

Existuje jen málo údajů, které by podporovaly potřebu třetí injekce pro každého přesně v osmi měsících, řekli, nebo dokonce, že opakovaná dávka stejné vakcíny nutně dává největší smysl. Většina studií končí po šesti měsících a výzkum formulací zaměřených na konkrétní varianty nebyl dokončen, poznamenali.

Navíc kritizovali administrativu za to, že stanovila datum, kdy by měly být boostery dostupné – předtím, než se sešly dva poradní výbory, aby prodiskutovaly data boosterů.

"Nechápu, že pokud budeme čekat další týden nebo dva nebo tři, abychom shromáždili správná data, neměli bychom soubor dat více založený na důkazech," řekl spolupředseda COVAT John Grabenstein.

Je nemožné mít všechna data, o kterých byste chtěli rozhodovat během pandemie, ale rozhodnutí musí být uvážená.